Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye eşış, cihan üzerinde belirli alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çıdem bir Marifet Kocaı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak sade başına öne çıdem en balaban miktarda ilaç muhtevaerik patentinin adalet sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu balaban adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çkızılışmak istediği sahaı yetiştirmek talip Alkoçlar, midiğı Metehan Yeşil ile beraberinde kurmuş oldukları Ar-Ge isminde programın genel serıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanın malumat acıarcığının yanında farklı etkenleri birleştirerek tezyit çkızılışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir yapmacık zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Sırf Ar-Ge projesiyle oturmak istemeyen temeları valörında ülkesini temelli temaşa fail Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı patent temelvuruları ile de meşhurdur. 143 pare temelvurulmuş ve 280’den zait beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin yanında ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki evgin gelişen vakalarda hızlı sonuç kızılınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Marifet Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle beraberinde tekrar bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Düzlükında daha çok başlıca bir bilirkişi olmasıyla beraberinde kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda balaban bir öneme iye olan Alkoçlar, Cihan çapında arz edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kat sürülen flavonol glikozit esaslı tutulmak üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Besin, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 adet de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise enam arasında en çok patent temelvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Marifet Kocaı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çkızılışmalarla beşeriyet tarihine faydasını hiç az etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı dokuması sebebiyle uz ustalıklere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü özlar elde etse dahi katiyen çkızılışmalarından vazgeçmemiş temelli olarak kendisini Marifet dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle incitmebeni terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez beraberinde tutulmak üzere tedavi yuğrunda geliştirdiği dahişkeleri keşfederek beşeriyet tarihine balaban bir ianeı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde dayanıklı bilinmese de bazı kıymetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek iletmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz sinerjilü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Sırf aşina şeylerin üzerinde çkızılışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çkızılışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çkızılışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu ahacık de muvaffakiyetlı olmuştur. Hiçbir kötü (huzur bulaşık) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonra ise 25’e benzeyen ülkede ruhsatı alınmıştır. Tekmil çkızılışmalarına tam odak çkızılışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnızca Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birgani şirketin ortaklık ve kurucu kadrosunda arz almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Ortak Sahibi ve Teknolojiden mesul serıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve yatırım ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul serıdır.
şimal Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Ser Asistansıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isminde bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca dahişkenin yanında insanoğluna yarayacak ustalıkler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta huzurıkların geçmesi muhtevain belirli bir dönemı beklesek dahi bazenları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de muhtevaerisinden palas bir şekilde tedavi edebilmek muhtevain bu kullanılıyor. üste cinsî ustalıklev bozukluğunu da tedavi etmek muhtevain kullanılmaktadır. Sırf bununla kalmamış felakete karşı mukavemetli ve sinerjilü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde patent temelvurularının 2000 adetine benzeyenın adalet sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı ustalıkleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çkızılışsalar da Alkoçlar her dönem kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun periyodik kapanmalara ve sosyal hayattan ırak zaruri soy istirahatlarine verilen mütebaki cihan toplumlarında birgani alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir yol kazanmış durumda.

Mevzuyla ilgili görüşünü bildirme fail Spektral Holding Patronaj Yerleşmiş Eşserı Erdal Can Alkoçlar bu devir ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik alet inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce icap ilaç, icap mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, daha çok ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına dokumalabilecek en namuslu katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Marifet Kocaı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine balaban miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna analog çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da balaban gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin kurucu midiğıdır ve aynı zamanda serıdır. Ülkemizde arz saha vesair fen adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok balaban bir miktarda farmasötik dahieğlenceli patentinin adalet sahibi olması ve temelvurusunu ilk fail şahıs olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı girişimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın taban amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni sahaında çkızılışmalarını temelli çokleterek temelli faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birgani nöbet Türkiye Yılın Marifet Kocaı ödülüne layık görülmüştür. Sırf ülkemizde değil il haricinde şu demek oluyor ki küresel anlamda da birgani ödülleri alarak bulduğu farklı emların karşıtlığını almıştır. Vasatğı olan Metehan Yeşil ile beraberinde uz ustalıklere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çkızılışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz muhtevain yararlı olmasını düşündüğü emlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı ustalıke yarayacak emları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar birgani farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken analog faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye temelladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve bu alanda çkızılışmaları mevcut Spektral Envestisman Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış değer yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda arz saha bir kızıl sahası ile beraberinde temellatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki hediye değustalıkikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun mıhlı değer yahut miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Envestisman Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kategori’a yayımcı metal ruhsatları ile sağlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kategori metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal ast dokuması ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili de malumat veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni marj modülü(staking) projemize daimî güvence olarak ustalıktiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro değerinde bir beceri güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.ab ve 18.06.2020 yayın tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası tutulmak üzere dü sınai hammadde metal sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen hatlı açıklamada mütalaalerine arz maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye balaban ulanmış değer sağlama potansiyeline iye olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve selen yalıtımı muktezi olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise saf gereç dokumasındaki tıngırluklar sebebiyle şiddetli derecede ısı ve selen yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan şiddetli oranlarda yalıtım sağlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka arz planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının midi vadede CRIRSCO kriterlerine yaraşıklı rezerv tespit raporları düzenlenerek halka arzı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada arz saha ilimlara nazaran hatta, TBY Holding geçen ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Sağlık Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir